Türkiye Cumhuriyeti

Kuala Lumpur Büyükelçiliği

Büyükelçinin Mesajı

Büyükelçiliğimiz internet sitesini ziyaretiniz için teşekkür ederim. Türkiye-Malezya ikili ilişkilerini geliştirerek derinleştirmek, vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermek ve ülkemizi temsil görevini yerine getirmek amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Türkiye ile Malezya arasındaki tarihi ve kültürel bağlara dayalı ikili ilişkilerin ileri düzeye taşınması için her iki ülkede de siyasi irade mevcuttur. 2014 yılında Başbakan düzeyinde karşılıklı gerçekleştirilen ziyaretler bunun açık göstergesidir. Her geçen gün artış gösteren yatırımlar ve ticaret hacminin arzu ettiğimiz seviyeye ulaşması için işadamlarımıza ve vatandaşlarımıza destek olmaya devam edeceğiz. Malezya’da öğrenim gören öğrencilerimize de yardımcı olmak önceliklerimiz arasındadır.

Büyükelçiliğimizin faaliyetlerine ilişkin sizlerin sağlayabileceği katkılara da önem veriyoruz. Bu bağlamda, görüş ve önerilerinizi almaktan memnuniyet duyacağız.  Büyükelçiliğimizi sosyal medya üzerinden de takip etmenizi öneriyorum (facebook: https://www.facebook.com/TCKUALALUMPUR, twitter: https://twitter.com/turkishembinkl). Büyükelçiliğimize ayrıca telefon (+603 425 95 000), faks (+603 425 72 227) ya da e-posta (embassy.kualalumpur@mfa.gov.tr) yoluyla da ulaşabilirsiniz.

Bu vesileyle mesai arkadaşlarımla birlikte internet sayfamızın ziyaretçilerine en iyi dileklerimle birlikte saygılarımı sunuyorum.